Zdrowie

Poradnik na temat żeli intymnych

Uprawianie seksu może być prawdziwą rozkoszą, gdy zastosuje się odpowiednie żele intymne. Wiele pań zmaga się z tzw. suchością pochwy, przez co penetracja jest znacznie utrudniona. Zastosowanie żelu intymnego jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ doznania partnerów w trakcie intymnego zbliżenia stają się wówczas wręcz kosmiczne. Zapraszamy do lektury poradnika na temat żeli intymnych. 

Żele intymne wyprodukowane na bazie wody

Żele intymne oparte na wodzie wyróżnia przede wszystkim delikatny skład oraz pH w miarę naturalne, dlatego są one bardzo łagodne. Jeżeli partnerzy mają skórę wrażliwą, wówczas żel wyprodukowany na bazie wody z pewnością będzie bardzo dobrym rozwiązaniem. Taki żel nie wywołuje żadnych podrażnień na skórze. Taki żel łatwo jest zmyć, jednak z drugiej strony dość szybko może on wyschnąć.

Zazwyczaj partnerzy muszą dokładać żelu podczas stosunku w miarę możliwości. Jednocześnie żel na bazie wody może być niewystarczający u tych kobiet, które borykają się z problemem suchości pochwy.  Taki żel intymny z wiadomych względów nie nadaje się do stosowania podczas kąpieli, gdyż strumień wody bardzo szybko by go zmył. Atutem tych żeli intymnych jest fakt, iż nie wpływają one w żaden sposób na skuteczność prezerwatyw, dlatego z powodzeniem można je stosować jednocześnie.

 

Żele intymne wyprodukowane na bazie silikonu

Żele intymne produkowane na bazie silikonu wyróżnia bardzo długie oraz niezwykle silne nawilżenie. Nie występuje tutaj problem ich wysychania jak w przypadku żeli na bazie wody. Ten rodzaj żeli poleca się przede wszystkim tym kobietom, którym doskwiera problem suchości pochwy. Silikonowa baza powoduje, że taki żel można z powodzeniem stosować w trakcie gorącej kąpieli lub brania prysznica.

Zaletą żeli intymnych z silikonu jest także wyjątkowa wydajność. Wystarczy nałożyć kilka kropel, aby na skórze utworzyła się bardzo przyjemna w dotyku powłoka. Ten rodzaj lubrykantów także można łączyć z prezerwatywami lateksowymi. Trzeba jednak być czujnym przy stosowaniu gadżetów z silikonu, ponieważ taki lubrykant mógłby je uszkodzić. Wadą tego rodzaju żeli jest fakt, iż ich całkowite zmycie z powierzchni ciała może być dużym wyzwaniem.

 

Intymne żele zapachowe

Na rynku można również zaopatrzyć się w starannie wyselekcjonowane żele smakowe produkowane na bazie wody. Można je stosować zarówno w seksie dopochwowym jak i oralnym. Wyróżnia je bardzo przyjemny, owocowy zapach oraz smak. Najczęściej spotyka się smaki wiśniowe, bananowe oraz truskawkowe. Takie żele zawierają sporo substancji zapachowych, przez co mogą wywołać wystąpienie podrażnień u osób z wrażliwą skórą.

Osoby, które decydują się na zastosowanie takiego żelu, powinny bardzo dokładnie przeczytać jego skład oraz pozostałe informacje zamieszczone na etykiecie. Jeżeli dodatkowo żel pachnie w chemiczny, sztuczny sposób, to jest to jasny sygnał mówiący o tym, iż jego zastosowanie u osoby z wrażliwą skórą z pewnością nie będzie dobrym rozwiązaniem. Szukając dobrego intymnego żelu zapachowego należy też unikać tych, które zawierają cukier. Jest to uwarunkowane tym, iż cukier powoduje, że infekcje rozwijają się jeszcze szybciej.

 

Jak wybrać najlepszy żel intymny?

W tej chwili rynek żeli intymnych, czyli lubrykantów, jest naprawdę ogromny. Producenci nieustannie prześcigają się we wprowadzaniu nowych propozycji, które mają na celu zwrócenie uwagi potencjalnych klientów. Możemy znaleźć bardzo zróżnicowane rodzaje żelów intymnych – są takie, które produkuje się na bazie silikonu czy wody. Mamy też żele smakowe, chłodzące a nawet rozgrzewające.

Każdy z tych żelów jest świetnym antidotum na problem suchości pochwy, rewelacyjnie urozmaica grę wstępną oraz znacznie ułatwia mężczyźnie zadanie podczas seksu oralnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki starannym opisom poszczególnych rodzajów żeli intymnych uda się Wam znaleźć w sklepie taki produkt, który w pełni będzie odpowiadał Waszym potrzebom i oczekiwaniom. Szczególną uwagę należy zwracać na to, z jakich substancji został wykonany dany produkt.

Leave a Comment

Your email address will not be published.

You may also like